TEMA BROJA: „Postupak vansudskog rešavanja potrošačkih sporova, nedostaci i mogućnosti za unapređenje, Ivan Lolić, advokat i ovlašćeni medijator i Telo za vansudsko rešavanje potrošačkih sporova – Tema broja bavi se postupkom vansudskog rešavanja potrošačkih sporova, nedostacima i mogućnostima za unapređenje, što je naročito važno s obzirom na ne tako bogatu sudsku praksu u ovoj oblasti , a i često predugo trajanje ovih sporova.
ZA RAZMIŠLJANJE: „Da li neosnovano okrivljeni uvek može da naplati svoje troškove?”, dipl. prav. Nenad Jevtić – ovo je pitanje na koje pokušavamo da damo odgovor u Temi za razmišljanje, a ako je po onome što zaključuje Prekršajni apelacioni sud, ne, čak i ako je okrivljen za nešto što uopšte nije prekršaj.
PRIKAZI:
„Ništavost i ugovor o doživotnom izdržavanju“, Borivoje Gajić, advokat iz Zrenjanina (bivši sudija Apelacionog suda u Novom Sadu)
KOMENTARI:
„Neobaveštavanje lica u čiju korist su donete presude protiv kojih je podneta ustavna žalba“, dipl. prav. Nikola Aleksić
REČ KOLEGE:
„Prekvalifikacija ili otkaz? Kako zakon štiti zaposlene u eri automatizacije“, Adela M. Ristić, advokat iz Beograda
AKTUELNA SUDSKA PRAKSA:
I. Troškovi prekršajnog postupka
II. Zaštita potrošača
III. Novi pravni stav Vrhovnog suda
IV. Praksa Ustavnog suda
V. Praksa Evropskog suda za ljudska prava protiv Srbije: Nedostavljanje izjašnjenja-odgovora tužilaštva na žalbu okrivljenog